Шановні викладачі!

Запрошуємо Вас взяти участь у циклі науково-практичних семінарів «Інструменти підтримки мобільності науковців в рамках пріоритетів ЄС на 2014-2020 рр.» від CEASC (Central European Academy Studies and Certification).

Семінари проходитимуть у червні місяці у п’яти містах України:

9 червня – Київ

10 червня – Полтава

11 червня – Черкаси

15 червня – Одеса

16 червня – Миколаїв

Участь у семінарах безкоштовна.

Всі, хто зацікавлені участю, більш детальну інформацію можете знайти за посиланням.

Електронна реєстрація на участь тут.

Контактна особа: Ольга Поліщук +38 093 210 93 42, +38 095 324 29 55.

Загальна інформація

КАФЕДРА ФІЛОСОФІЇ ТА ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ

Згідно традицій філософської думки з часів Г.Сковороди та філософського факультету Харківського університету, який був розташований на території сучасного перебування помешкань академії, кафедра філософії та освітніх технологій прямує зусилля гуманітарних наук на об’єдння інженерних та педагогічних підходи під моральні засади виховання майбутніх спеціалістів. Сучасна кафедра філософії організована під час створення інституту у 1958 р. і дала багатоплідний приріст як наукових кадрів, так і результатів їх праці – наукових робіт. В різні роки на кафедрі працювали кваліфіковані викладачі філософських дисциплін. Кафедра мала соціологічну лабораторію, яка виконувала завдання Інституту соціології СРСР, зокрема з теоретичного та соціально-психологічного обґрунтування інженерної праці на крупних підприємствах м. Харкова.

З 90-х років постійним завідуючим кафедрою був доктор наук, проф. Будко Володимир Васильович. Його монографії «Філософія науки» (2004) та «Атрибути, реальності, та фікції науки» (2008) не тільки формують науковий світогляд, але й вчать мислити. Під його керівництвом були захищені дисертації з питань гносеології, етики та філософії науки. Сьогодні кафедра продовжує бути кузнею філософських кадрів, має аспірантуру та здійснює прийом кандидатських іспитів з філософії. В склад кафедри входять 2 доктора та 5 кандидатів наук.

Викладачі кафедри проводять активну науково-дослідну роботу зі студентами, щорічно приймають участь у Всеукраїнському студентському конкурсі наукових робіт з філософіі, Всеукраїнської студентської олімпіади з культурології, теорії та методики виховання, міжнародних науково-практичних конференціях.

З 2010 року у зв’язку зі створенням в академіїї нового факультету Міжнародних освітніх програм кафедра увійшла в його склад під назвою кафедри філософії та освітніх технологій. Під керівництвом нової завідуючей кафедри, доктора пед. наук, професора Васильєвій Марини Петрівни, яка очолує кафедру з 2008 року, посилилась методична та наукова база кафедри, розширилась наукова та педагогічна робота. Сьогодні кафедра приймає активну участь у наукових і освітніх закладах академії, особливо в організації виховної роботи з українським та іноземним контингентами студентів, допомагає створити сильний науковий потенціал не тільки міста Харкова та України, але й дружніх іноземних країн. Викладачі кафедри активно здійснюють набор абітурієнтів в академію, на власному прикладі демонструючи звертання філософської думки до світоглядних та практичних вимог сучасності.